iletişim: 0538 872 97 72

Caremsin Seslicaremsin

Caremsin Seslicaremsin

Soft Analog. 2019 yılında Ankara,da kuruldu. Grup; Dream pop. indie pop ve synth pop,u benimseyerek müzigine bu türleri yansıtıyor.Grup Ömer Çelik,in İdil Tavşanlı.ya beraber gurup kurma fikrini bahsetmesiyle kurulmuş. Başlarda The Morning Tape, ismiyle ingilizce müzik yapma hayali olan grup zamanla yeni üyelerin katılmasıyla Soft Analog adını almış. gurup üyelerinden Ömer 13 yaşında kendi çabalarıyla gitar çalmayı ögrenerek müzik hayatına Başlamış. İdil ise 8 yaşında piyano egitimi almış Grubun sahne deneyimi şimdilik lise zamanlarında okul guruplarında ve çeşitli etkinliklerdeki sahne tecrübelerine dayanıyor.

Hala egitimlerine devam eden grup üyeleri kendi enstrümanlarında Ruh hallerini anlatarak Soft Analog,un tınısını belirlemekte büyük rol oynuyor. Grubun asıl esinlendigi ve üzerine yogunlaştıgı 80- 90 dönemlerindeki sound. giyim. tarz ve yaklaşım. bunun içerisinde synthesizer. kullanımı. durum machine. disco funk bass ve davul desenleri. eskinin havalı modası (vintage) kiyafetler. gözlükler. renk paleti seçimi ve bunların modern dünyayla birleşmiş hali mevcut.

Gurubun ismi aslında grubun yaptıgı müzik türünü yansıtır. Analog kelimesi gurubun soundunun bir parçası olan ve kullanmayı sevdikleri eski synthler ve aynı zamanda plak. kaset gibi Analog cihazlardan geliyor Soft kelimesi ise gurubun soundunun yumuşak ve daha rahat bir havada olmasından dolayı koyulmuş.

Son çalışmalarını daha önce yayınladıkları; Geç vakitler ; kaybolur ; ve yansımalar ; parçalarının akustik versiyonlarından oluşan Akustik EP,yi 2020 aralık ayında yayınladı Günümüz dünyasındaki düşünce şekline ve bireysel farkındalıga deginen Soft Analog, vintage pop kültürü çerçevesinde şarkılarını üretmeye devam ediyor..


Yayınlayan:admin / Tarih:01.02.2021

Etiketler:

Yorumlar


TeL:
0538 872 97 72
Copyright © 2018, ilkPanel.com web Bilisim Hizmetleri. Tüm Hakları saklıdır.