iletişim: 0538 872 97 72

Caremsin Sesli Caemsin

Caremsin Sesli Caemsin

Filmlerde eski bir Yeşilçam aktörüyle yolları karanlık bir biçimde kesişen bir güvenlik memurunun hikayesi anlatılıyor. Besteci Taner Yücel de filmin soundtrack albümündeki ilham kaynagının Yeşilçam aksiyon sahnelerinde kullanılan müzikler oldugunu ifade ediyor Taner yücel yapım sürecinde ayrıca. John Carpenter.Lalo Schifrin.Philip Glass.Alessandro Alessandroni.Bruno nicolai.François De Roubaix. John Barry. gibi isimlerden etkilendigini belirtiyor.

Altı ay süren bir çalışmanın ürünü olan albümdeki müzikal yogunluk dikkat çekiyor. Yücel gerçekci bir retro atmosfer yaratan müzikal alt yapıdaki bu genişligi hiç bir orkestra yada bir sütüdyo destegi olmadan ürettigini açıklıyor ve projedeki en büyük zorlugun bu oldugunun altını çiziyor.

Filmin yönetmeni Barış Sarhan Taner Yücel in filmin atmosferini gerçekci kılmakta çok önemli bir iş çıkarttıgını ve Yücel in hiç bir kolay yola sapmadan büyük iddiayla müzikleri yaptıgını belirtiyor Filmin Türkiye gösteriminden önce soundtrack albümünü dinlemek ve filmle ilgili beklentilerini yükseltiyor.

Albümde trompetlerde Can Ömer Uydan. masteringte Görkem karabudak yer alıyor albümde herhangi bir plak şirketi olmadan. bagımsız bir şekilde yayınlanıyor…


Yayınlayan:admin / Tarih:24.01.2021

Etiketler:

Yorumlar


TeL:
0538 872 97 72
Copyright © 2018, ilkPanel.com web Bilisim Hizmetleri. Tüm Hakları saklıdır.